Krynica Zdrój dla aktywnych

W okolicy liczne szlaki turystyczne, trasy rowerowe i inne możliwości sportów i rozrywki.

Pieszo i nordic walking

Okolica to niewyczerpalne źródło wszelkich form pieszych wędrówek, spacerów czy ambitnych wypraw górskich. W pobliżu początek szeregu atrakcyjnych szlaków turystycznych o zróżnicowanym stopniu zaawansowania.

Dla biegaczy

Biegasz rekreacyjnie czy na trasach ultra? W Krynicy znajdziesz ciekawe trasy biegowe, trasy biegów górskich oraz trasy na rozpoczęcie przygody z bieganiem. Więcej informacji www.traseo.pl

Rowerem

Ilość dróg, ścieżek i traktów sprawia że można cały urlop spędzić na rowerze. Swoje trasy znajdą zarówno amatorzy, jak i zaawansowani cykliści.

W siodle

Amatorzy spędzania wolnego czasu w siodle również nie będą rozczarowani. Liczna grupa profesjonalnych stadnin oferuje przejażdżki dla początkujących i dla zaawansowanych. Dla mniej odważnych organizowane są wycieczki zaprzęgami konnymi.

Ekstremalnie

Na tych którzy potrzebują adrenaliny czekają quady, samochody terenowe, paintball, tor gokartowy, park linowy, spływy kajakowe, rafting i wiele inny ekstremalnych aktywności.

Wieża widokowa

Pierwsza w Polsce wieża widokowa w koronach drzew. Wybudowana została na szczycie stacji narciarskiej SŁOTWINY ARENA (896 m n.p.m.), ma wysokość prawie 50 m.

Zima

Narciarstwo

Krynica Zdrój to obecnie jeden z najnowocześniejszych i największych kurortów narciarskich w Polsce z Jaworzyną Krynicką (1114 m) w roli głównej. Obok pasma Jaworzyny prężnie narciarsko rozwija się także stacja narciarska na Słotwiny Arena.

Narty biegowe

Na miłośników nart biegowych czeka ponad 14 km malowniczych tras biegowych. Latem możecie wrócić na te same trasy rowerem lub spacerem

Łyżwy

Na łyżwy w centrum Krynicy. Hala Lodowa (tylko 20 minut spacerem), a w niej pełnowymiarowe kryte lodowisko